Wersja 8.70.2 systemu do prowadzenia magazynu i sprzedaży Wapro Mag udostępnia kolejne udogodnienia i nowości w usłudze BusinessLink.

Od teraz nie musisz nawiązywać relacji z kontrahentem jeśli chcesz mu wysłać dokument. Być może Twoi kontrahenci ro firmy, które rzadko u Ciebie kupują towar lub odbiorcami są detaliści. Nie stanowi to problemu, wystarczy, że masz adres email kontrahenta.

Jeśli w kartotece głównej lub w kontaktach wprowadzisz adres email może on posłużyć do wysyłki faktury przez usługę BusinessLink. Złośliwi powiedzą po co mam używać BusinessLink do wysyłki emailem skoro mogę wysłać email?

Korzystając z jednolitego formatu dostarczania danych w jednym miejscu centralizujesz zasady wysyłki. Dzięki temu niezależnie od tego jaki kontrahent od Ciebie odbiera dokument robi to w jednolitym formacie. Dodatkowo dokumenty wysłane przez email mogą być odbierane przez portal z zaufanego źródła. Tym samym zwiększasz bezpieczeństwo wymiany danych – kontrahent, wie że dane z portalu pochodzą na pewno od Ciebie a nie od kogoś kto podszywa się zainfekowanym załącznikiem pod Twoją firmę.

Jak to działa?

Wystarczy, że w danych kontrahenta uzupełnisz adres email oraz wskażesz jaki adres ma być brany pod uwagę w trakcie wysyłki. Jeśli masz jeden adres wpisany w głównej karcie to nie musisz wskazywać typu. W przypadku kiedy masz wiele adresów (główny oraz kontakty) ustaw parametr jaki adres ma być brany pod uwagę do wysyłki raportów.

Adresy wpisane? Wystarczy że wystawisz fakturę jak zawsze a następnie dla zaznaczonych dokumentów uruchomisz nową operację dodatkową Prześlij zaznaczone dokumenty do BusinessLink. Operacja ta od razu tworzy zapis w buforze a następnie wysyła dokument do kontrahenta. Sama sprawdza czy kontrahent ma nawiązaną relację w usłudze czy wykorzystać model uproszczony przez email.

Obsługa innych formatów

Jeśli Twój kontrahent korzysta z innego oprogramowania i obsługuje np. dokumenty w formacie ECOD może Ci wysłać taki dokument na Twoją skrzynkę email. Usługa BusinessLink sama zadba o to aby po drodze zmienić format dokumentu na UFD, który importowany jest w programach Asseco Business Solutions S.A. (Wapro ERP, Softlab ERP oraz Macrologic ERP). Takie podejście pozwala wymieniać dane z dowolnymi firmami, które używają innych formatów EDI do elektronicznej wymiany dokumentów.

Zapoznaj się z usługą i wejdź na wyższy poziom elektronicznego obiegu dokumentów. Automatyzuj procesy importowania danych do systemu, ograniczaj pomyłki oraz dbaj o swoje bezpieczeństwo. Unikaj potencjalnych zagrożeń wynikających z fałszywych załączników PDF. Zapoznaj się z BusinessLink.

Zobacz też jak BusinessLink pomoże Ci komunikować się z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *