Program handlowo magazynowy WAPRO Mag w wersji 8.30.0 udostępnił użytkownikom nową funkcjonalność – automatyczne uzupełnianie luk w numeracji faktur.

Chodzi o sytuację kiedy użytkownicy w trakcie bieżącego dnia z jakiegoś powodu kasują fakturę nie od końca tylko ze środka. Do tej pory system kontynuował numerację od ostatnio wystawionego dokumentu przez co powstawały luki. Aby wstawić numer w środek należało przestawić tryb numeracji z domyślnej (czyli automatycznej) na ręczną. To niosło za sobą niepożądane konsekwencje – numeracja ręczna dotyczyła wszystkich użytkowników W praktyce powodowało to zamieszanie przez co nie wiadomo było, kto z jakim numerem ma wystawić dokument dla klienta. Oczywiście istniało tu dodatkowe ryzyko, że ktoś się pomyli w masce numeru i wstawi albo za dużo albo za mało spacji, albo zamiast zera wprowadzi duże O, przez co numeracja się rozjedzie. Rozwiązaniem tego problemu do tej pory było albo wstawianie luk w numeracji po uprzednim wstrzymaniu pracy pozostałych albo po godzinach kiedy nikt nie pracował.

W nowej wersji 8.30.0 można skorzystać z parametru konfiguracji firmy | dokumenty handlowe | Uzupełnij lukę w numeracji, który sam wyliczy brakujący numer w obrębie bieżącego dnia i wstawi odpowiednio brakujący numer. Domyślnie parametr jest wyłączony przez co system zachowuje się dokładnie tak samo jak przed aktualizacją.

Pamiętaj, że zmiana parametru dotyczy działania całej firmy a nie jednego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *