W ostatniej wersji WAPRO Mag programu do fakturowania użytkownicy otrzymali prosty parametr, którego zachowanie mocno wpływa na aplikację i pozwala przyspieszyć w niektórych sytuacje działanie formularzy.

Otóż w menu Administrator | konfiguracja użytkownika | parametry wyświetlania pojawił się nowy parametr „Dwuklik lewym klawiszem myszy = Edycja|Podgląd”. Domyślnie po aktualizacji będzie ustawiony na Edycja czyli tak jak przed aktualizacją, ale po zmianie po podwójnym kliknięciu system zamiast edycji wywoła okno podglądu tak jak dla opcji POKAŻ.

Na co to ma wpływ?

Przede wszystkim pozwala uniknąć niechcianych pomyłek, w większości przypadków jeśli użytkownik chce zobaczyć coś na dokumencie stosuje jego edycję zamiast podglądu. Ta opcja umożliwia zmianę parametrów danego zapisu a nie tylko podgląd. Dodatkowo w przypadku wariantu Prestiż Plus uruchamiane są gniazda rozszerzeń, które mogą być oprogramowane w określonych przypadkach i mogą mieć wpływ na zawartość i stan zapisu np. dokumentu.

Druga sprawa jest taka, że jeśli formularz jest w trybie edycji to musi uruchomić dodatkowe walidacje, uprawnienia itp. więc zazwyczaj ten tryb uruchamiania formularza jest wolniejszy od opcji Pokaż, która ładuje minimalny zestaw danych umożliwiający tylko wyświetlanie danych.

Ważne jest to, że działanie tego parametru ma odniesienie do głównych list programu czyli kartotek dokumentów oraz kartoteki kontrahentów i artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *