Podstawową funkcjonalnością każdego ekranu z listą dokumentów jest zestaw filtrów. Najbardziej podstawowym filtrem jest zakres dat, który pozwala ograniczyć listę wyświetlanych faktur, zamówień, dok. magazynowych czy innych do wybranego zakresu.

Do tej pory zawsze filtr ten zakładał, że interesuje nas ograniczanie listy dokumentów wg daty wystawienia. Wersja 8.30.0 WAPRO Mag programu do wystawiania faktur i obsługi magazynu udostępniła możliwość konfiguracji tego jaka data ma być warunkiem filtrowania na oknie dokumentów handlowych bo tu jest urodzaj dat jakie operator może wprowadzić na dokument.

Na belce filtrów pojawiła się nowa lista rozwijalna, która pozwala wybrać typ daty: data wystawienia | data sprz./zak. | data otrzymania po wybraniu interesującej nas wartości a następnie ustawieniu w kalendarzu daty lista zostanie przefiltrowana zgodnie z wyborem.

WAPRO Mag filtr dat

Przy okazji pamiętaj, że w konfiguracji użytkownika w sekcji parametrów wyświetlania można wprowadzić datę graniczną dla opcji Pełny zakres, co pozwala ograniczyć listę dokumentów wyświetlaną przy takim ustawieniu. Dla przykładu w bazie mamy ostatnie 5 lat faktur ale interesują nas ostatnie 2 lata, to wystarczy wprowadzić np. datę 01.01.2016 jako datę początkową i zawsze wybierając opcję Pełny zakres pojawi się tylko to co jest większe/równe od tej daty a 3 wcześniejsze lata zostaną pominięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.