System ERP a konkretnie moduł do fakturowania i gospodarki magazynowej WAPRO Mag  umożliwia tworzenie i przechowywanie danych adresowych na różnych zapisach programu. Pozwala to poprawne drukowanie dokumentów z datą wstecznych. Dotyczy to zarówno duplikatów oraz po prostu przedrukowanie np. zniszczonych przypadkowo dokumentów. Duplikaty z założenia powinny zawierać dokładnie te same dane na moment wystawienia.

Historia adresu kontrahenta

Tworzenie adresu historycznego jest bardzo proste. Pierwsza możliwość to bardzo szybkie skopiowanie adresu poprzez przycisk Kopiuj do historii. Druga możliwość to wejście do zakładki 6) Adres hist. i dodanie ręcznie adresu. Historia adresu bazuje na dacie obowiązywania OD. W praktyce podajemy po prostu od kiedy dany adres obowiązuje. System w momencie drukowania dokumentu sięga do historii i pobiera odpowiedni adres względem daty wystawienia dokumentu. W oknie dodawania adresu historycznego jest też opcja Kopiuj z adresu podstawowego. Pozwala ona na szybkie skopiowanie jeśli nie zrobiło się tego z poziomu zakładki z adresem podstawowym. Obydwie opcje oczywiście dostępne są w edycji kontrahenta.

WAPRO Mag adres historyczny kontrahenta

Historia adresu firmy

Analogicznie do danych kontrahenta rzecz ma się w kontekście danych naszej firmy. W edycji firmy (System | firmy wybór firmy | popraw | 2) adresy), można wprowadzić dane adresowe z określeniem od kiedy dany adres obowiązuje.

WAPRO Mag adres historyczny firmy

Historia danych banku

Banki wykonują fuzje co rodzi potrzebę rozszerzenia tej logiki o historię banków. W związku z faktem, że niektóre marki zmieniają nazwy i dane powinny w tym zakresie również drukować się poprawnie na dokumencie. Rozwiązaliśmy ten przypadek wersji systemu do fakturowania WAPRO Mag – wprowadzono możliwość tworzenia historycznych nazw. Opcja dostępna jest w menu Kartoteki | Banki | Popraw | 2) Historia nazw.

WAPRO Mag dane historyczne banku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.