Wersja 8.30.0 WAPRO Aukcje – programu do integracji aukcji internetowych Allegro z WAPRO Mag umożliwia nowy tryb poprawiania cen w aukcjach.

Można w tej wersji zmienić ceny w aukcjach trwających ze złożonymi ofertami kupna. Funkcja realizowana jest poprzez REST API Allegro co wymusza z kolei wykonanie operacji autoryzacji aplikacji (pisałem o tym przy okazji postów dotyczących warunków posprzedażowych).

W aplikacji można zmienić ceny dla pojedynczej aukcji (wybranie Popraw bez jej zaznaczania) oraz grupowo dla zaznaczonych (najpierw zaznaczamy potem Popraw). Funkcja zmiany ceny w aukcjach z ofertami dostępna jest tylko w trybie grupowym ponieważ odpowiada za to nowa funkcja API, która nie umożliwia zmiany ceny min/max co możliwe jest w starej funkcji.

Aby zatem nie odbierać takiej możliwości użytkownikom podjąłem decyzję o pozostawieniu pojedynczej zmiany na starej funkcji ze starego API a grupowego na nowej wersji.

Zasadniczo z punktu widzenia użytkownika nic się nie zmieniło poza krokiem dotyczącym autoryzacji aplikacji – wystarczy po autoryzacji zaznaczyć aukcje, potem wybrać Popraw i wpisać nowe ceny. Po zatwierdzeniu system będzie próbował aktualizować dane w aukcjach.

Nie ma możliwości tą metodą zmiany ceny w aukcjach typu Licytacja, gdzie złożone zostały już oferty kupna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.