Dzisiaj przy okazji piątku temat krótszy i luźniejszy mianowicie odpowiedź na pytanie jak szybko skopiować dane widoczne na ekranie?

W przypadku WAPRO Aukcje obowiązują 2 kluczowe skróty klawiszowe:

  • Ctrl + C – to spowoduje skopiowanie całego wiersza widocznego na gridzie (w zależności oczywiście od tego jakie kolumny mamy włączone) wraz z nagłówkami tych kolumn, można to szybko wkleić np. do notatnika czy excela
  • Ctrl + Shift + C – to spowoduje skopiowanie tylko i wyłącznie wartości z bieżącej komórki, która jest wybrana na gridzie, dzięki temu możemy szybko np. podstawić tą wartość do wyszukiwania w innym module

Zasada ta obowiązuje praktycznie na wszystkich gridach, które w programie występują, być może z wyjątkiem mało używanych okien.

Dodatkowo użytkownik do dyspozycji ma szybkie eksporty do Excela, w większości przypadków na głównych gridach pod prawym przyciskiem myszy znajduje sięopcja Export do Excela. Powoduje ona eksport do pliku MS Excel danych, które obecnie widoczne są na tym gridzie czyli te wiersze i te kolumny, które użytkownik wyświetla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *