W systemie WAPRO Aukcje istnieje możliwość łatwego startu z systemami WAPRO dla firm, które przechodzą z innego systemu na WAPRO Mag + WAPRO Aukcje, ale mają dużą część swoich towarów obecnie wystawionych w Allegro.

W tym celu dodałem funkcję Dodaj towar z aukcji umożliwia ona na podstawie informacji zapisanych w aukcji (nazwa, ceny, zdjęcia) utworzyć towar w magazynie wybierając dodatkowe specyficzne parametry takie jak chociażby kategoria towaru, do której ma trafić towar, stawka VAT sprzedaży/zakupu czy jednostka magazynowania jakiej dotyczy produkt.

WAPRO Aukcje dodawanie towaru z aukcji

Po wykonaniu tej operacji następuje dodanie nowego towaru w kartotece towarowej, system dzieli nazwę jeśli tytuł aukcji jest dłuższy niż 40 znaków (nazwy mają pojemność 40 znaków). Następnie pobierane są zdjęcia i zapisywane w bazie (jeśli konfiguracja maga zakłada przechowywanie w bazie to widać je od razu w kartotece).

Towar taki może być potem wyedytowany w magu i uzupełniony o wszystkie dodatkowe informacje niezbędne do prawidłowego jego kupowania/sprzedawania.

Funkcja może być uruchamiana w kontekście jednej wybranej aukcji lub zaznaczonej, w trakcie jej tworzenia pobierane są także szczegóły aukcji jeśli do tej pory został pobrany jej tylko nagłówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.