W ostatniej wersji 8.40.0 WAPRO Mag systemu do fakturowania i gospodarki magazynowej dodano nową funkcję upraszczającą życie użytkownikom, którzy mają wiele magazynów i część z nich jest wyłączana.

Firmy różnie podchodzą do polityki magazynowej i mają różne pomysły na tworzenie magazynu w zależności od potrzeby. Klasyczne podejście to budowanie magazynów jako oddziały, ale zdarzają się też magazyny techniczne, magazyny zwrotów, reklamacji, magazyny kosztowe czy magazyny odpowiadające handlowcom.

W każdym tym przypadku dochodzi w pewnym momencie działalności do sytuacji kiedy dany magazyn jest zbędny i przeszkadza on w dalszej pracy bo cały czas pokazuje się na liście.

Aby rozwiązać ten problem pojawiła się opcja oznaczania magazynu jako nieaktywny, która dostępna jest w edycji danych magazynu Magazyn | Magazyny / wybór magazynu | Popraw | 4) Remanent, aktywność i znajduje się tu opcja Magazyn nieaktywny.

Magazyny nieaktywne

Przypomnę tylko, że w wariancie Biznes lista magazynów dostępna jest w sumie tylko jako opcja zmiany magazynu jednak w wariancie Prestiż i Prestiż Plus program umożliwia rozchód towaru z innego magazynu bez konieczności jego zmiany.

Dodatkowo jeśli zachodzi potrzeba wyświetlenia wszystkich magazynów to na liście magazynów znajduje się filtr na górnej belce w postaci kłódki, który pozwala odfiltrować pomiędzy wszystkimi i aktywnymi magazynami co ułatwia zdecydowanie pracę i ukrywa zbędne elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *