W systemie magazynowo handlowym WAPRO Mag wprowadziliśmy zmianę w ostatniej wersji aplikacji polegającą na wymianie dostawcy usług mapy w lokalizacji adresu.

Zmiana podyktowana jest polityką dostawy poprzedniej mapy czyli Google. Konkretniej rzecz ujmując Google zdecydował się nałożyć limity na wykorzystanie ich map przez co w przypadku bardzo częstego użytkowania mogło to zostać zablokowane. Nowym dostawcą jest Nowy dostawca mapy w usługach lokalizacji, który dostarcza podobną funkcjonalność.

Należy jednak pamiętać że konfiguracja dostawcy jest otwarta, więc użytkownik może w dowolnym momencie powrócić do poprzedniego dostawcy czyli google lub skorzystać z dowolnej innej usługi, która pozwala przesłać dane adresowe w adresie URL i w odpowiedzi zwróci stronę www w postaci mapy.

Dane usługodawcy a raczej adres jaki jest wywoływany zapisany jest w parametrach konfiguracyjnych firmy: Administrator | Konfiguracja firmy | kontrahenci | URL strony lokalizacji na mapie – obecny adres to https://www.openstreetmap.org/directions?from={F.Kraj},{F.Miasto},{F.Ulica}&to={Adres.Kraj},{Adres.Miasto},{Adres.Ulica}&engine=osrm_car jak widać jest to zwykły adres strony, gdzie pod poszczególne parametry adresu podstawione są zmienne programu w które w trakcie wywołania funkcji program wstawia już dane adresowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.