Mamy luty, pierwszy miesiąc kiedy praktycznie wszyscy przedsiębiorcy są zobligowani do składania deklaracji JPK_VAT za styczeń 2018 r.

Oczywiście mamy jeszcze chwile do ostatecznego terminu złożenia, ale jak to zwykle bywa większość zostawi to na ostatnią chwilę, dlatego zamiast czekać i być zdziwionym upewnij się że:

  1. Wiesz jak składać JPK
  2. Masz aktualne wersje, które umożliwiają Ci raportowanie JPK (pamiętaj, że dla klientów z aktualną wersją WAPRO ERP program WAPRO JPK w wariancie Biznes jest bezpłatny)
  3. Rozumiesz jakie obowiązki wynikają z JPK
  4. Jeśli na któreś z powyższych zastanawiasz się i nie jesteś pewien to poświęć na to trochę czasu, żebyś nie był zdziwiony

Z doświadczenia wiemy już, że faktycznie składanie JPK znacząco skraca czas na wyłapywanie błędów przez KAS, więc lepiej być na to dobrze przygotowanym.

Aby poszerzyć swoją wiedzę przypominam, że WAPRO przygotowało bezpłatny ebook (link znajdziesz na stronie ZASOBY) o tym jak obsługiwać WAPRO JPK krok po kroku, ale dodatkowo możesz skorzystać ze strony udostępnionej przez Ministerstwo Finansów o JPK.

Link do strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *