Dzisiaj postanowiłem przedstawić trochę bardziej na przykładach możliwości rozbudowy WAPRO Mag o dodatkowe dedykowane funkcjonalności.

Przykładem takiej rozbudowy może być moduł przygotowany już dosyć dawno temu dla klientów na zamówienie w formie dodatkowego modułu ale uruchamianego bezpośrednio z WAPRO Mag.

Konkretnie chodzi o moduł tłumaczeń na różne języki w WAPRO Mag (http://www.wapro.pl/wapro/pl/8969/rp/55286). Logika modułu pozwala wprowadzać do różnych elementów programu tłumaczenia w innych językach np. nazwy towarów czy kategorii, które potem będą w innym języku wysyłane mailem lub drukowane na dokumentach.

Aplikacja obsługuje wiele języków do tłumaczeń.

Pytanie dlaczego nie można tego zrobić standardowo? Po pierwsze istnieje ograniczenie techniczne aplikacji, która nie wspiera np. specjalnych znaków diakrytycznych lub cyrylicy, moduł napisany jest w innej technologii niż sama aplikacja dlatego nie ma tego ograniczenia.

Dodatkowo jak praktyka pokazała różni klienci chcieli różne funkcje dzięki czemu sama funkcjonalność modułu zmieniała swoją funkcjonalność.

Analogicznie do tego modułu można wprowadzać wiele innych elementów które rozwiążą jakieś specyficzne dla danej firmy zagadnienia.

Moduł uruchamiany jest jako dodatkowa operacja więc użytkownik nie musi wychodzić z programu, żeby rozszerzyć jego możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *