W wersji 8.30.0 WAPRO Mag z pakietu WAPRO ERP pojawiła się dodatkowa informacja w zakresie integracji systemu magazynowego WAPRO Mag i usługa pobierania danych z rejestru REGON.

Do tej pory głównym celem było pobranie danych adresowych firmy aby przyspieszyć proces tworzenia czy też aktualizacji danych klientów w kartotece. Następnie program został rozbudowany o funkcję weryfikacji danych w rejestrze czynnych płatników VAT.

Kolejnym etapem było dodanie w ostatniej wersji informacji o tym kiedy dany podmiot rozpoczął swoją działalność i ewentualnie ją zakończył. Jedyną kwestią, którą trzeba mieć na uwadze to fakt, że dla podmiotów, które rozpoczęły swoją działalność dawno temu te dane mogę wskazywać w rejestrze REGON pewnego rodzaju błędy, spotkałem się z sytuacją kiedy firma wstrzymywała i wznawiała swoją działalność ale w rejestrze widoczne były dane tak jakby już ją zakończyła.

Zasadniczo aby uzyskać tą informację użytkownik nie musi nic robić – po pobraniu danych z GUS wystarczy zajrzeć do listy szczegółów na dole okna i w zakładce Weryfikacja pojawiły się nowe kolumny Data rozp. dział. GUS oraz Data zak. dział. GUS.

WAPRO Mag pobieranie danych z GUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *