W poprzednim wpisie opisywałem konfigurację paczek, dzisiaj pokrótce opiszę sam moduł Paczek kurierskich dostępny na wstążce w zakładce CRM.

Okno dosyć standardowo podzielone jest na 4 obszary:

  • po lewo drzewa filtrów (lista operatorów oraz na dole lista statusów jakie dany operator udostępnia)
  • po prawo główna tabela z zapisami
  • u góry filtry
  • na dole opcje edycyjne

WAPRO Mag moduł paczek kurierskich

Należy pamiętać, że poszczególne API operatorów mogą różnić się od siebie przez co nie u każdego operatora będą dostępne te same funkcje.

Z grubsza rzecz ujmując moduł umożliwia wykonanie operacji dodania paczki ręcznie lub z poziomu dokumentu magazynowego lub faktury (czyli miejsc gdzie jest dostępny adres dostawy).

Następnie utworzenie tej paczki w systemie operatora przez API oraz pobranie etykiet lub zamówienie kuriera po odbiór tych paczek.

W praktyce pokrywa to standardowy proces logistyczny po sprzedaży (sprzedaję > kompletuje > tworzę paczkę > nadaję > generuje etykietę > wysyłam).

Dodatkowo niektórzy operatorzy pozwalają sprawdzić status tej paczki po jakimś czasie dzięki czemu można podczas kontaktu z klientem sprawdzić co się z paczką dzieje.

Operacje do obsługi paczek dostępne są pod przyciskiem Operacje oraz pod prawym myszy w sekcji Operacje dodatkowe. Praktycznie wszystkie operacje działają pojedynczo lub grupowo dla zaznaczonych zapisów dzięki czemu można znacząco skrócić czas potrzebny na ich nadanie.

Ważne aby w przypadku Shipx lub paczki w RUCHu co jakiś czas odświeżać listę punktów odbioru poprzez operację Ładuj punkty odbioru. Lista zmienia się w zależności od dostępności poszczególnych urządzeń/lokalizacji (w zależności od operatora) co czasami może powodować problem z nadaniem paczki bo API zwróci błąd o dostępności danej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *