Do modułu paczek w WAPRO Mag została dodana operacja dodatkowa na dokumentach magazynowych i zamówieniach (przy tych rodzajach dokumentu mamy adres dostawy).

Operacja dostępna jest pod prawym przyciskiem myszy w operacjach dodatkowych Generowanie paczki kurierskiej, operacja działa w ten sposób, że analizuje jaki jest ustawiony adres dostawy przy danym dokumencie.

Jeśli adres dostawy to punkt odbioru typu paczkomat lub paczka w ruchu, to utworzy się paczka właśnie do tego operatora, jeśli jednak adres dostawy to adres wysyłki to paczka zostanie utworzona jako paczka kurierska.

Należy pamiętać, że w ostatniej wersji w adresach dostawy doszły nowe pola związane właśnie z kodem operatora oraz punktem odbioru.

Dodatkowo w momencie kiedy tworzona jest paczka ręcznie i wybierany jest kontrahent do paczki to pobierając dane adresowe uwzględniany jest typ operatora i rodzaj przesyłki.

Jeśli wybieram kontrahenta dla operatora ShipX to system szuka adresu dostawy, który jest punktem odbioru (jeśli jest kilka to wybiera ostatnio dodany), jeśli operator to Paczka w ruchu to szuka lokalizacji dla punktu odbioru. Dla operatora apaczka.pl brany jest adres wysyłki.

Jeśli w powyższych przypadkach nie zostanie znaleziony adres to brany jest adres z danych kontrahenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.