Jak zapewne zauważyliście w zeszłym tygodniu opublikowana została wersja WAPRO Mag 8.30.8, która zawiera uwspólniony moduł Paczek kurierskich pomiędzy WAPRO Mag i WAPRO Aukcje.

Moduł paczek obsługuje obecnie integrację z:

  • Paczkomaty Inpost (tylko nowe API SHIPX – wymagane pozyskanie id organizacji i token dostępowy od BOK Inpost)
  • aPaczka.pl
  • Paczka w Ruchu (RUCH24)

Aby nadawać paczki należy najpierw skonfigurować dane dostępowe do poszczególnych operatorów, można tego dokonać w menu Administrator | Konfiguracja firmy | Paczki kurierskie, następnie w parametrze Konfiguracja paczek wybieramy Konfiguruj i pojawia się okno z listą operatorów u góry oraz parametrami na dole.

WAPRO Mag konfiguracja paczek kurierskich

Po wybraniu parametru albo korzystamy z opcji Popraw albo podwójnie klikamy na  wiersz w kolumnie Wartość – pojawi się formatka do edycji wybranego parametru.

Moduł paczek umożliwia obsługę scenariusza zarówno nadawania paczek ręcznie jak również importu ich z poziomu sklepu internetowego czy też transakcji Allegro i tworzenie paczki na podstawie adresu zaimportowanego właśnie z takiej zewnętrznej integracji.

Użytkownicy, którzy mają na wspólnej bazie dodatkowo moduł WAPRO Aukcje, podczas aktualizacji WAPRO Aukcje do 8.30.4 będą mieli automatycznie przeniesione parametry z WAPRO Aukcje do WAPRO Mag. Należy pamiętać, że sama konfiguracja będzie teraz dostępna tylko z poziomu WAPRO Mag.

Samo tworzenie paczek dostępne jest w menu CRM | Paczki kurierskie, szerzej opisze ten moduł w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.