Program do obsługi magazynu i fakturowania WAPRO Mag umożliwia użytkownikowi wygodne przenoszenie pozycji pomiędzy dokumentami. Dotychczas było to możliwe jedynie pomiędzy dokumentami zamówień, ale w wersji 8.40.0 opublikowanej 01.10.2018 r. funkcjonalność została rozbudowana także o dokumenty magazynowe i handlowe.

Dzięki wykorzystaniu schowka użytkownik może błyskawicznie przenosić pojedyncze pozycje, wybrane pozycje lub całe zawartości dokumentów na inny rodzaj dokumentu. Bardzo ważną cechą schowka w systemie WAPRO Mag jest fakt, że nie jest to takie podstawowe kopiowanie informacji o towarze i cenie, ale uwzględnia on wiele dodatkowych elementów np.:

  • uwzględnianie cen w zależności od kierunku – sprzedaż lub zakup
  • uwzględnianie kursów walut

Obsługa schowka jest prosta i intuicyjna, a miejsce jego uruchomienia jest zależne od tego ile danych chcemy skopiować.

Kopiowanie całego dokumentu

Załóżmy, że chcemy szybko skopiować cały dokument magazynowy PZ i wprowadzić te same pozycje na rozchód WZ (wydanie całej dostawy dla jednego klienta z dostawy zamówionej pod niego).

Wystarczy na liście dokumentów magazynowych zaznaczyć taki dokument PZ i wybrać skrót Ctrl + Shift + C lub Prawy myszy | Operacje dodatkowe | Kopiuj pozycje do schowka.

Następny krok to rozpoczęcie wystawiania WZ a następnie po wybraniu kontrahenta wywołujemy schowek skrótem  Ctrl + Shift + V (zwróć uwagę, że skróty odpowiadają systemowym Ctrl + C i Ctrl + V czyli kopiuj/wklej ale z przyczyn konfliktowych muszą być rozróżnione dodatkowym klawiszem Shift) lub ponownie prawy myszy | Operacje dodatkowe | Schowek pozycji. Widać w schowku jakie są pozycje i można teraz szybko wkleić całość lub wybrane pozycje opcją F10 Przenieś zaznaczone.

Po drodze jeszcze można zgrupować pozycje jeśli towar jest ten sam i zgadza się cena.

Kopiowanie kilku dokumentów

Operacja nie różni się niczym od faktu, że na liście dokumentów trzeba zaznaczyć tyle dokumentów ile chcemy skopiować. Zwróć uwagę, że przy wklejaniu można odznaczyć niektóre pozycje, wiec jeśli sumarycznie z X dokumentów masz do skopiowania wszystko za wyjątkiem kilku pozycji to szybciej będzie zaznaczyć całe pozycje i odznaczyć kilka przy realizacji niż kopiować je pojedynczo.

Kopiowanie wybranych pozycji

Ponownie, skróty pozostają takie same a jedyną zmianą jest fakt, że użytkownik musi wejść w dokument, z którego kopiuje pozycje. Następnie w dokumencie zaznaczamy pozycje i je kopiujemy a dalej jak wyżej wklejamy w miejscu docelowym.

Podgląd schowka

Schowek dostępny jest zawsze dla użytkownika albo podczas wklejania albo będąc jeszcze na liście jeśli przed wklejaniem chcielibyśmy podejrzeć co zostało tam umieszczone i ewentualnie to poprawić, opcja dostępna jest pod skrótem Ctrl + Shift + V.

Pamiętaj, że kopiować możesz pozycje z dok. magazynowych i wklejać je na FV albo odwrotnie lub na zamówienie.

Zachęcam Cię do samodzielnego sprawdzenia możliwości funkcji bo być może uda Ci się zaoszczędzić mnóstwo czasu i wyeliminować pomyłki wynikające z ręcznego wpisywania pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.