W poprzednim artykule opisywałem kody kreskowe na towarach, w tym artykule skupię się na kodach kreskowych w dokumentach. Kilkanaście wersji wstecz udostępniliśmy w programie funkcję generowania kodu kreskowego dla dokumentów. Celem tej funkcji jest możliwość wydrukowania kodu paskowego na dokumencie oraz przeszukiwanie listy dokumentów właśnie po tym kodzie.

Co nam to daje?

Funkcja ta umożliwia błyskawiczne wyszukiwanie kodów przez operatorów np. magazynu, którzy pracują z czytnikiem kodów kreskowych, dzięki czemu szybko mogą odnaleźć interesujący ich dokument.

Parametr firmy

Za to czy dokumenty mają generowane dokumenty czy nie odpowiada parametr w konfiguracji firmy umieszczony w każdej sekcji dokumentów.

WAPRO Mag kody kreskowe dokumentów

Po pierwsze użytkownik może włączyć generowanie kodów per dany tym dokumentu:

  • dokumenty magazynowe
  • dokumenty handlowe
  • zamówienia
  • zlecenia serwisowe
  • zlecenia produkcyjne

Po drugie może podobnie jak w przypadku towarów wpłynąć na to jaki szablon numeracji będzie stosowany.

Dodatkowo w przypadku dokumentów handlowych parametr Generowanie kodu kreskowego jest trójstanowy czyli ma opcję Tak|Nie oraz dodatkowo Tak, dla fiskalnych wstaw numer – dzięki czemu numer paragonu będzie umieszczany jako kod kreskowy.

Generowanie kodu

Kod kreskowy dla dokumentu generowany jest dopiero w momencie zatwierdzania, co oznacza, że w trakcie dodawania dokumentu w zakładce 2) Informacje nagłówkowe w polu Kod kreskowy pole jest puste, dopiero po zapisaniu uzupełnia się wygenerowanym numerem.

WAPRO Mag kody kreskowe dokumentów

Wydruk kodu kreskowego

Jeśli dokument posiada wygenerowany kod kreskowy można go wydrukować na dokumencie, w tym celu należy w edycji wariantu danego typu dokumentu zaznaczyć parametr Drukuj kod kreskowy kod drukowany jest po lewej stronie w nagłówku dokumentu.

WAPRO Mag kody kreskowe dokumentów

Dodatkowo na listach dokumentów dostępna jest kolumna kod kreskowy, w której publikowane są te kody w formie numerycznej. Użytkownik może po tych kodach sortować listy i wyszukiwać dokumenty.

Wyszukiwanie wg kodu kreskowego odbywa się podobnie jak na towarach po wybraniu F11 lub z belki filtrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *