Co jakiś czas wpadały zgłoszenia dotyczące „błędnie” działającego klawisza spacja podczas stosowania opcji wyszukiwania typu intuicja, czyli tego, który przeszukuje całą frazę a nie od początku tekstu. Do tej pory celowym założeniem był fakt, że podczas szukania po intuicji spacja działała jako wstawianie białego znaku spacji a nie jako zaznaczanie na liście. Otóż klawisz jest podwójnego zastosowania co widać rodziło czasami problemy.

W ostatniej wersji systemu do sprzedaży WAPRO Mag (8.21.4) z serii WAPRO ERP pojawił się nowy parametr w konfiguracji użytkownika wraz z nową grupą Parametry wyszukiwania | Zaznaczanie przy szukaniu intuicyjnym. 

Weźmy przykład jeśli mamy w kartotece kontrahentów o nazwach:

Hurtownia XYZ

Hurtownia ABC

Hurtownia POL

To po wpisaniu frazy Hurtownia mamy kłopot jak dalej interpretować spację czy wstawiać spację aby dojść do kolejnego członu nazwy czy już zaznaczać aktualnie podświetlony rekord. Ten parametr to rozwiązuje. Domyślnie system zachowuje się po staremu. Jeśli jednak użytkownik zmieni jego wartość na Tak to po odfiltrowaniu kartoteki po wpisanej frazie klawisz spacja zacznie zaznaczać rekord aktualnie podświetlony na liście.

Dzięki temu, każdy może dostosować zachowanie systemu pod swoje upodobania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *