WAPRO ERP zostało rozbudowane o nowy moduł WAPRO PPK. Jest to aplikacja, umożliwiająca użytkownikom WAPRO ERP na uzyskanie zgodności z nowymi przepisami o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Przepisy obowiązują od lipca 2019 roku. Sukcesywnie ich zasięg będzie dotyczył to coraz to mniejszych firm.

Zasada działania

WAPRO PPK jest tzw. częścią wspólną i jest bezpłatny dla klientów systemów WAPRO ERP. Aby można było go używać trzeba mieć aktualną wersję programu, który z nim współpracuje.

Obecnie zintegrowany jest on z systemami, które posiadają logikę do obsługi kadr i płac czyli:

Moduł jest udostępniany jako usługi subskrypcyjne czyli wymaga do działania aktualnej wersji oprogramowania. Jeśli, w którymś roku nie zaktualizujesz wersji to moduł będzie działał do końca roku kalendarzowego, w którym pojawiła się nowa wersja płatna i nie została ona zakupiona.

Architektura rozwiązania

Podział obowiązków poszczególnych aplikacji jest taki:

  • Systemy dziedzinowe (WAPRO Gang, WAPRO Kaper) odpowiadają za merytorykę naliczania list płac
  • System WAPRO PPK odpowiada za logikę rejestrów, kto przynależy do programu PPK oraz komunikację z podmiotami, które są brokerami finansowymi w programie PPK

Moduł PPK posiada swoją bazę danych. Pamiętaj, że w momencie wykonywania migracji na inny serwer, użytkownik powinien także przenieść bazę modułu PPK.

Strona aplikacji

WAPRO PPK posiada swoją dedykowaną podstronę, na której znajdziesz wszystkie aktualizacje dotyczące tej aplikacji.

Szczegółowe dane znajdziesz w dokumentacji produktów WAPRO ERP, która dostępna jest na stronie dokumentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.