Każda firma, która prowadzi sprzedaż wysyłkową w swojej działalności spotkała się z problemem pakowania i popełniania pomyłek. Każdy z użytkowników ma swój sposób na wyeliminowanie tego typu przypadłości. W dużej mierze zależy od modelu magazynu, rodzaju towaru i wielu innych czynników.

W aktualizacji o numerze 8.70.0 systemu Wapro Mag dostarczyliśmy funkcję, która może poprawić ten proces. Weryfikacja pozycji dokumentu – bo o niej mowa dostępna jest na:

  • fakturach
  • dokumentach magazynowych
  • zamówieniach

Operacja dodatkowa

Aby uruchomić funkcję musisz ustawić kursor myszy na dokumencie, który Cię interesuje a następnie z Operacji dodatkowych wybrać Weryfikacja pozycji (pakowanie).

Pojawi się okno z pozycjami dokumentu, pod prawym przyciskiem myszy użytkownik może opcjonalnie wyłączyć panel zdjęć jeśli ich nie używa.

Pozycje mogą być oznaczane jako zweryfikowane ręcznie przyciskiem Weryfikuj, lub jeśli mamy wprowadzone kody kreskowe i czytnik to za pomocą czytnika kodów.

W tym celu wystarczy skanować pozycje a system sam zacznie oznaczać ilości.

Pozycje niezweryfikowane mają kolor czerwony, zweryfikowane zielony, częściowo zweryfikowane w ilości mniejszej niż ilość z dokumentu żółte a większe niż ilość dokumentu niebieskie.

Operacje okna

Jeśli weryfikujesz dokument, który ma wprowadzony adres dostawy możesz z tego poziomu wygenerować paczkę kurierską aby przyspieszyć proces logistyczny. Dodatkowo po zapisaniu weryfikacji system może automatycznie dokonać blokady dokumentu tak aby nie wprowadzono w nim zmian na innym stanowisku.

Daj znać co sądzisz o nowym module – jeśli masz jakiś pomysł na nowe jego funkcję pisz śmiało w komentarzach.

Comments

  1. Fajnie, ze pojawiła sie taka funkcjonalność natomiast szkoda, ze nie ma możliwości z korzystania z niej na urządzeniach mobilnych z systemem android.

    Wiem, ze istnieje Wapro Mobilny Magazynier natomiast w związku z tym, ze jest to przerobiony Mobilny Handlowiec a cały mechanizm działa na replikacji danych to jest to nie do użycia w środowisku produkcyjnym.

    W przypadku dużych baz danych (np. 30GB) wszystko sie krzaczy a urządzeniach typu zebra TC nie dają rady.

    Przydalaby sie aplikacja na urządzenia android z modulem pakowania, działająca w czasie rzeczywistym na bazie Wapro po podłączeniu przez WIFI lub przez internet po skonfigurowaniu VPN na urządzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.