WAPRO ZDF to inaczej Zdalna Drukarka Fiskalna – jest to aplikacja (bezpłatna) instalowana na stanowisku gdzie podpięta jest fizycznie drukarka fiskalna. Aplikacja umożliwia zdalne drukowanie paragonów na jednym urządzeniu z kilku stanowisk.

Dla przykładu mamy sytuację kiedy jedna drukarka z jakiegoś powodu uległa awarii i jest w serwisie i nie możemy z niej korzystać. Specyfika naszej pracy jednak wymaga, żeby sprzedaż odbywała się ciągle na obydwu stanowiskach. Możemy do czasu otrzymania z powrotem podstawowej drukarki udostępnić drukarkę z innego stanowiska (przynajmniej technicznie, bo z pkt widzenia przepisów nie powinno być to wykonane). Dzięki temu na drugim stanowisku można dodać drukarkę poprzez zaznaczenie, że jest ona podpięta do innego komputera (należy wskazać nazwę lub adres IP, tego komputera, na którym zainstalowany jest WAPRO ZDF).

Skąd można pobrać WAPRO ZDF?

Aplikację można pobrać z plikowni.

O czym pamiętać?

Aplikacja udostępnia port sieciowy, domyślnie to 6789 należy zadbać aby ten port był odblokowany na zaporze Windows lub innej zaporze sieciowej zainstalowanej na komputerach, które się komunikują w celu wydruku.

Port oczywiście można zmienić jeśli domyślny jest zajęty.

Należy pamięać, że aplikacja pracuje nie jako usługa a aplikacja w tle, należy zadbać o to aby ją uruchamiać po starcie systemu, można to zautomatyzować poprzez dodanie skrótu do autostartu do aplikacji.

Następnie należy ten skrót wyedytować (prawy myszy i właściwości) i w polu Element docelowy dopisać na końcu /s /e6789

 • przełącznik /s – informuje aplikację, że po uruchomieniu powinna od razu udostępnić połączenie
 • przełącznik /e – informuje aplikację na jakim porcie ma nasłuchiwać połączenia

 

Comments

 1. Nie słyszałem nigdy wcześniej o WAPRO ZDF. Będę musiał więcej się o tym dowiedzieć, bo możliwe, że będę chciał wykorzystać taki system do mojej firmy.

 2. Dzień dobry,
  Czy jest możliwość wywołania automatycznego wydruku poprzez wysłanie odpowiedniej komendy do programu/paragonu do wydruku w odpowiednim formacie na adres drukarki?

  1. Dzień dobry, jedyna możliwość kierowania wydruków na drukarkę/e-dokumenty są raporty crystal reports obsługiwane przez zewnętrzny exe crystalrap.exe opisany w pomocy programu. standardowe formatki nie mają takiej możliwości poza programem.

 3. Dość regularnie pojawia mi się błąd w trakcie pracy z ZDF – aktualnie trwa wydruk paragonu z innego stanowiska.

  Opis błędu jest zupełnie nieprawidłowy – nic z innego stanowiska się nie drukuje, żadne inne stanowisko nie jest podłączone do tej drukarki. Nie mam pojęcia jak ten błąd wyeliminować. Po jakimś czasie sam ustaje.

  1. Dzień dobry,

   Sugeruję aby Pan dokładnie opisał problem do help desku bo w tej chwili opisuje Pan jakiś skutek ale nie wiemy nawet ani jaka wersja ani jakie urządzenie ani jaka konfiguracja ani jaki tryb pracy czy lokalny czy terminalowy. Proszę dokładny opis przesłać do help desku przez IHD i wtedy będzie pewnie kontakt z działem produkcji żeby ustalić możliwe przyczyny lub gotowe rozwiązanie.
   pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *