W ostatnim poście przybliżyłem ideę działania nowego modułu do aktualizacji WAPRO ERP i dostarczania poprawek w ramach pakietu WAPRO ERP o nazwie WAPRO Update. Dzisiaj przedstawię konkretny przykład jakie informacje prezentowane są w trakcie kiedy zostanie wykryta jakaś aktualizacja WAPRO.

Tak jak wspominałem w poprzednim poście uruchomienie modułu WAPRO Update następuje wraz z uruchomieniem programu nadrzędnego np. WAPRO Fakir/Kaper/Mag itp. Jeśli program po uruchomieniu wykryje nowe poprawki wyświetli stosowny komunikat w prawym dolnym rogu w formie wyjeżdżającego powiadomienia oraz zmieni swoją ikonkę w pasku powiadomień koło zegarka.

WAPROUpdate       WAPROUpdate

Po wyświetleniu aplikacji pojawi się główne okno aplikacji z informacją o szczegółowych danych poprawek i aktualizacji. Warto na tym etapie zaznaczyć, że WAPRO Update informuje użytkownika o poprawkach/aktualizacjach plikowych jak również o nowych wersjach programów.

WAPROUpdate

W powyższym przykładzie widzimy, że aplikacja wykryła:

  1. Poprawki/aktualizacje plikowe (piszę celowo poprawki/aktualizacje ponieważ jak wspominałem ideą tego modułu poza dostarczaniem poprawek jest także dostarczanie online nowych funkcjonalności np. nowe wzory deklaracji, raporty czy inne elementy aplikacji)
  2. Nowa wersja programu WAPRO Kaper
  3. Poprawki/aktualizacje WAPRO Mag
  4. Poprawki/aktualizacje WAPRO Update – tak, tak moduł jest samo aktualizujący czyli sam kontroluje czy dla siebie nie ma czegoś nowszego

Ikony obok informacji z opisem o poprawce od lewej oznaczają:

  • zainstaluj aktualizacje – powoduje uruchomienie pobrania i wgrania aktualizacji
  • lista dostępnych aktualizacji – wyświetla informacje o dostępnych aktualizacjach do programu
  • i w przypadku ikony obok WAPRO Kaper jest to ikona do pobrania i zainstalowania całego programu

Instalacja aktualizacji plikowych oraz całych programów

Warto pamiętać, że w przypadku wgrywania aktualizacji plikowych czy też całych programów konieczne może być potwierdzenie w systemie UAC (kontrola konta użytkownika systemu Windows) podniesienia uprawnień w celu udostępnienia możliwości wgrania nowych plików.

WAPROUpdate

Wyświetlanie informacji o aktualizacjach WAPRO

Wybierając ikonkę ze środkowej kolumny pojawi się okno z listą dostępnych aktualizacji i szczegółowymi informacjami czego ona dotyczy i ile tych aktualizacji jest.

WAPROUpdate

W kolejnej części opiszę szerzej kwestie związane z konfiguracją modułu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.