Wersja 8.30.0 programu do fakturowania WAPRO Mag przyniosła trochę zmian w zarządzaniu indeksami nazwie artykułów.

Pierwszą istotną zmianą to rozszerzenie pola nazwa c.d. do 190 znaków z 40 znaków. Pozwala to znacząco wydłużyć opisy wprowadzanych kartotek asortymentowych. Zmiana ta wprowadzona jest w edycji towaru, na wydrukach, w wyszukiwaniu czy też integracji z programem do integracji z Allegro czyli WAPRO Aukcje.

Należy zawsze pamiętać, że pomimo takiej zmiany inne systemy mogą mieć swoje ograniczenia i tak np. WAPRO Aukcje i tak finalnie wystawiają w tytule aukcji jedynie 50 znaków ponieważ na tyle zezwala formularz Allegro.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie nowego indeksu tzw. indeksu producenta o pojemności 230 znaków. Celem tego indeksu jest umożliwienie wyszukiwania po nowym znacznie dłuższym identyfikatorze niż indeks katalogowy czy handlowy, które mają po 20 znaków.

Nowy indeks nie jest dodany do standardowych wydruków, dodany jest do mechanizmów wyszukiwania i sortowania w kartotece asortymentowej. Można go bez problemu dodać do własnych wydruków Crystal Reports a także zapewne pojawi się jako zmienna w systemie WAPRO Aukcje używana w trakcie wystawiania aukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.