W magu możemy wyróżnić kilka rodzajów raportów w zależności od wariantu programu jaki posiadamy, poniżej scharakteryzuje je trochę i opiszę co dzięki nim można uzyskać.

Wariant START

Wariant start ze względu na swoją prostotę ma najmniejsze możliwości, posiada jedynie:

  • Raporty systemowe – raporty te charakteryzują się tym, że użytkownik widzi je tak jak dostarcza producent i jedyny zakres możliwości zmiany to edycja parametrów danego raportu. Ogólnie te raporty widoczne są albo w menu Wydruki dostępne w poszczególnych oknach np. liście dokumentów handlowych, magazynowych, zamówień czy rozrachunkach. Parametry użytkownik może zmieniać na oknie po wybraniu danego raportu. Parametry zapisywane są dla każdego użytkownika indywidualnie.

Edycja wydruku WAPRO Mag

Edycja wydruku WAPRO Mag

Wariant BIZNES

Wariant BIZNES wspiera następujące wydruki:

  • Wydruki systemowe (patrz wyżej)
  • Wydruki z kreatora zestawień (3 wydruki) – kreator umożliwia wykonanie raportów i zestawień (nie uzyskamy w  nim dedykowanego raportu typu faktura czy dokument WZ). Użytkownik kreator może uruchomić z menu Raporty | Stany i obroty magazynowe | Kreator. Po przejściu kreatora użytkownik może określić formę wydruki, orientację strony, poziomy grupowania, jakie pola mają być widoczne, podsumowania czy finalnie w jakiej formie chce go otrzymać czy wydruku czy np. exportu do Excela.

Wariant PRESTIŻ

Wariant PRESTIŻ udostępnia:

  • Wydruki systemowe (patrz wyżej)
  • Wydruki z kreatora (bez ograniczeń)
  • Raporty Crystal Reports – te wydruki dzielimy na 2 typy dostarczone przez producenta oraz dołączane jako własne raporty (pisane samodzielnie lub na zamówienie). Raporty Crystal Reports umożliwiają stworzenie dedykowanych zestawień w formie listy czy tabeli jak również w formie dedykowanych wydruków, np. własny wydruk Faktur, WZ, PZ czy innych. Raport może przyjmować parametry lub nie – ograniczeniem jest to, że do zarządzania parametrami jest inne okno, które nie umożliwia zapamiętywania tych parametrów co jest mniej wygodne niż w przypadku wydruków systemowych.

Wariant PRESTIŻ PLUS

Wariant PRESTIŻ PLUS umożliwia wszystko to co PRESTIŻ oraz dodatkowo raporty z wykorzystaniem technologii SQL Server Reporting Services. Wymaga to SQL z SSRS (albo Express with Advanced Services – wersja bezpłatna ale dedykowany instalator, lub wariant STANDARD lub wyższa, wersja płatna ale zdecydowanie największe możliwości). Raporty te mogą być wykorzystane do budowania zaawansowanych analiz np. z wykorzystaniem różnych źródeł danych np. baza WAPRO Mag i baza WAPRO Fakir lub zupełnie inna baza np. własna baza sklepu MySQL. Raporty te mogą być bardzo interaktywne i uruchamiane z aplikacji lub za pomocą strony WWW. Od wariantu Standard można także uruchamiać raporty jako subskrypcje czyli dostarczane są automatycznie np. poprzez email.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *