W programie WAPRO Mag do prowadzenia magazynu i sprzedaży, użytkownik może wykonywać sprzedaż z kilku magazynów. Wariant Prestiż i Prestiż PLUS automatyzują ten proces.

W niższych wariantach użytkownik może wykonać taką operację ale poprzedza ją zazwyczaj wykonaniem dokumentów MM czyli przesunięć między-magazynowych. W wyniku takiego dokumentu MM towar przesuwany jest w cenie zakupu z jednego magazynu na drugi.

Jeśli do dyspozycji mamy wariant Prestiż lub Prestiż plus ten krok jest zbędny. Użytkownik od razu w momencie wystawiania faktury sprzedaży może wybrać inny magazyn w kartotece i wskazać towar.

System automatycznie utworzy WZ na tym magazynie i podepnie go do faktury z tego magazynu gdzie jest ona wystawiana.

WAPRO Mag faktura sprzedaży

Druga opcja to podpinanie dokumentów WZ pochodzących z innego magazynu. Ten przypadek pozwala podpiąć już wcześniej wystawione dokumenty na innych magazynach do jednej faktury sprzedaży. W tym celu w oknie tworzenia dokumentu handlowego, musisz wybrać opcję Dokumenty magazynowe i na liście wskazać magazyn, domyślnie widoczne są dokumenty ze wszystkich magazynów.

WAPRO Mag faktura sprzedaży

Operacja taka pozwala znacząco skrócić proces wystawiania faktur. Pamiętaj, że obsługa wielu magazynów dostępna jest w programie od wariantu Biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.