Dawno temu oprogramowana w programie magazynowym WAPRO Mag została funkcja integracji z centralką telefoniczną. Obsługiwana jest centrala Slican z obsługą protokołu XML.

Integracja jest jednokierunkowa czyli program sprzedażowy WAPRO Mag potrafi wysłać żądanie do centralki o nawiązanie połączenia i je zainicjować ale nie obsługuje operacji odbierania sygnału od centralki i odbierania połączenia.

Istotą takiej centralki z protokołem XML jest fakt, że może być to centrala umieszczona w naszej lokalizacji fizycznie lub też może być to centrala online wystawiona przez dostawcę w formie adresu IP.

Aby zdefiniować połączenie do centrali należy w magu wybrać opcję Administrator | Urządzenia zewnętrzne | Centralka telefoniczna. Opcją Dodaj inicjujemy dodanie nowego urządzenia, należy wpisać nazwę i typ centralki a następnie w opcji Ustawienia indywidualne centralki tu znajdują się najistotniejsze dane. Należy określić adres IP i port centralki oraz login i hasło do urządzenia. Dodatkowo można określić prefix dla połączeń wychodzących.

WAPRO Mag CRM podgląd zadań

Po zdefiniowaniu centralki użytkownik powinien także w danych pracownika (swoich danych) uzupełnić numer telefonu wewnętrznego z centralki.

Po uzupełnieniu tych danych można nawiązywać połączenia opcją dostępną w różnych miejscach w programie np. z edycji formularza kontrahenta, listy prawego przycisku myszy na liście szczegółów kontaktów kontrahenta.

WAPRO Mag CRM podgląd zadań

WAPRO Mag CRM podgląd zadań

Opcje dzwonienia pojawiają się zazwyczaj przy polach z numerem telefonu.

Dodatkowo w zakładce CRM znajduje się opcja Zadzwoń pozwalająca wybrać ręcznie dane połączenia.

WAPRO Mag CRM podgląd zadań

Integracja taka pozwala zautomatyzować proces kontaktu z klientem, rozmowy mogą być zapisywane jako zadania w CRM w celu zachowania ich historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *