WAPRO Mag posiada wbudowany moduł przecen, który umożliwia bardziej formalne modyfikowanie cen sprzedaży poprzez utworzenie protokołu przeceny.

Sytuacja taka może być przydatna w firmach, gdzie stosuje się sztywne polityki cenowe i każda zmiana ceny musi być udokumentowana. Inną sytuacją może być konieczność przecenienia dużej ilości produktów do wyprzedaży np. posezonowe wyprzedaże.

Aby wprowadzić dokument przeceny należy w menu Magazyn wybrać opcję Przeceny a następnie na oknie przecen dodać nowy dokument.

WAPRO Mag przeceny towaru

Po utworzeniu nagłówka dokumentu trzeba dodać pozycje poprzez przycisk Dodaj w prawej dolnej części ekranu, po jego wybraniu pojawi się okno wyboru towarów, w której należy zaznaczyć towary i skorzystać z przycisku Wybierz.

Pojawi się okno konfiguracji cen czyli określenia warunków na jakich chcemy ustalić nowe ceny sprzedaży dla towarów.

WAPRO Mag przeceny towaru

Po wprowadzeniu parametrów (w moim przypadku obniżka cen o 4%) można zapisać zmiany opcją Zatwierdź (F10).

System obliczy ceny i wyświetli je w liście artykułów. Pojawi się informacja o tym jaka była stara cena oraz jaka jest nowa w poszczególnych rubrykach cenowych towarów umieszczonych w przecenie.

WAPRO Mag przeceny towaru

Zaletą przecen nad modyfikowaniem bezpośrednio cen sprzedaży jest fakt, że przy usuwaniu przeceny system u możliwia automatyczny powrót cen do pierwotnych z przed modyfikacji wynikających z przeceny.

Podczas kasowania dokumentu przeceny pojawia się komunikat widoczny poniżej.

WAPRO Mag przeceny towaru

Dodatkowo użytkownik w opcji Drukuj ma dostępny raport, który może zachować na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *