Prowadzisz biuro rachunkowe? Obsługujesz księgowanie wielu podmiotów? Zastanawiasz się jak zautomatyzować nadchodzące procesy związane z deklaracjami JPK?

Nie wszyscy wiedzą albo jeszcze nie chcą wiedzieć, że od 01.01.2018 r. nastąpi faktycznie rewolucja na skalę masową jeśli chodzi o obowiązki biur rachunkowych względem swoich klientów.

Od tego dnia obowiązek raportowania JPK będzie także dla mikroprzedsiębiorstw czyli wystąpi na skalę masową. Skala ma to do siebie, że potrafi mocno zdeorganizować pracę firmy a w tym przypadku pracę biura rachunkowego, które do tej pory radziło sobie z ręcznym procesem raportowania danych klientów.

Konsekwencje tego będą takie, że wzrosną obowiązki pracowników biur a w konsekwencji zapewne koszty ponoszone przez klientów za usługi księgowe.

Zasada jest prosta im szybciej przygotujesz się do takiego procesu tym łatwiej będzie Ci się odnaleźć w nowej rzeczywistości i być może zyskasz przy okazji nowych klientów jeśli wszyscy dowiedzą się, że Twoje biuro radzi sobie nawet w takich masowych działaniach.

Aby wspomóc Cię w tej nierównej walce przygotowany został specjalny wariant aplikacji JPK Biuro z pakietu WAPRO ERP dedykowany dla biur rachunkowych. Jest to wariant odpłatny ale w pełni automatyzujący prace związane z JPK.

Wariant ten rozszerza funkcje podstawowego bezpłatnego wariantu Biznes o:

  • Przeglądanie dziennika według firm
  • Pliki wysyłane cyklicznie – operacja seryjnego pobierania danych JPK, tworzenia plików XML (JPK) oraz wysyłania plików z dowolnej ilości firm uruchamiania jednym przyciskiem
  • Pliki wysyłane cyklicznie – możliwość dzielenia operacji przetwarzania seryjnego na etapy. Wszystkie operacje / etapy można można wykonać seryjnie dla wszystkich firm lub zdefiniowanych grup firm
  • Pliki wysyłane cyklicznie – postępu procesu seryjnego przetwarzania danych i wysyłania cyklicznych plików JPK z wielu firm widoczny w głównym oknie programu
  • Pliki wysyłane cyklicznie – raport okresowy wysłanych plików

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z jego możliwościami to zobacz je na stronie produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.