Jakiś czas temu przygotowaliśmy w WAPRO Mag i WAPRO Aukcje tzw. zestawy sprzedażowe. Funkcja po stronie WAPRO Mag bazuje na logice podobnej do modułu produkcji ale jest uproszczona.

W WAPRO Mag i WAPRO Aukcje widoczna jest tylko jak WAPRO Mag pracuje na licencji Prestiż lub Prestiż Plus.

Nie wymaga ona tworzenia dokumentów RW i PW w formie zlecenia, a pozwala wybrać na dokument zestaw, który w locie zostanie zamieniony na jego składniki.

Idea tego modelu idealnie wpisuje się w handel na Allegro dla zobrazowania mamy na Allegro aukcję, która dotyczy sprzedaży Zestawu umywalkowego. Chcielibyśmy przy sprzedaży takiej pozycji zdjąć ze stanu

  • umywalkę
  • korek odpływowy
  • uszczelkę
  • baterię
  • odpływ

Problem jest taki, że aukcja jest jedna a towarów pięć, jak zatem to ugryźć? Najszybciej przez zestaw, czyli dodajemy w kartotece nową pozycję typu Zestaw i w zakładce definicji podajemy jego definicję, w której wskazujemy te półprodukty.

W momencie kiedy dojdzie do zakupu na Allegro do transakcji w WAPRO Aukcje spłynie informacja o sprzedaży X zestawów, w momencie przeniesienia tego na zamówienie system wykona iloczyn ilości zestawów przez ilości poszczególnych składników z definicji zestawu.

Dzięki temu zamówienie posiada już gotową listę produktów.

Jakie jest ryzyko? 

Jedynym problemem może być zmienność ceny na allegro i w magu. Domyślnie cena sprzedaży zestawu to suma cen brutto półproduktów, oczywiście cena może się różnić, w tym przypadku system uruchomi algorytm zmiany cen półproduktów tak aby ich suma dała cenę Kup teraz z allegro po jakiej dokonano zakupu.

W skrajnym przypadku jeśli w wyniku proporcjonalnego (względem wartości) rozbijania pozostanie jakiś groszowy element do dobicia to zostanie on uwzględniony w pozycji z ilością 1 jeśli takiej nie ma zostanie rozbita pozycja o najwyższej wartości gdzie ilość > 1 i powstanie dodatkowa pozycja na ten towar na ilość 1 z ceną + ta różnica groszowa a pierwotna ilość zostanie pomniejszona o 1.

Należy pamiętać, że w trakcie wystawiania aukcji system zapamiętuje (w Aukcjach) oryginalną definicję wybranego składnika więc jej zmiana po stronie Maga nie ma odzwierciedlenia w aukcjach, aby to się zmieniło należy przypisać ponownie towar do zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *