WAPRO Aukcje system do integracji z portalem Allegro umożliwia automatyczne wystawianie aukcji o zaplanowanej godzinie. Funkcja może być realizowana bezpośrednio przez program WAPRO Aukcje, o zaplanowanej porze lub po zapisaniu aukcji system może wysłać aukcję do Allegro z przekazaniem godziny, o której ma się pojawić w portalu Allegro.

Różnica jest taka, że wystawianie o zaplanowanej godzinie przez program WAPRO Aukcje jest realizowany bezpłatnie, natomiast wystawianie o zaplanowanej godzinie przez mechanizm Allegro nalicza dodatkowy koszt do wystawienia aukcji.

Czasami zdarza się, że użytkownik zapisuje aukcję niekompletną lub aukcja powstała jakiś czas temu jest powielona ale obecnie zmieniły się tzw. pola formularza w API Allegro i aukcja internetowa jest niepoprawna dla mechanizmu wystawiania Allegro.

W takim przypadku wystawienie nie uda się o zaplanowanej godzinie. W ostatniej wersji 8.21.2 WAPRO Aukcje dodałem stosowne powiadomienie w kolumnie Zaplanowana. W momencie kiedy aukcja oczekuje na wystawienie otrzymuje ikonkę niebieskiego stopera, jeśli aukcja została prawidłowo wystawiona o zaplanowanej godzinie otrzymuje ikonę zielonego stopera. Jeśli aukcja nie zostanie wystawiona w kolumnie pojawi się wykrzyknik.

Poniżej zaprezentowano 3 stany.

WAPRO Aukcje integracja WAPRO Mag z Allegro

WAPRO Aukcje integracja WAPRO Mag z Allegro

WAPRO Aukcje integracja WAPRO Mag z Allegro

Dzięki temu użytkownik od razu widzi, że jakaś aukcja powinna zostać zweryfikowana pod kątem poprawności. Najszybsza metoda to skorzystanie z opcji Sprawdź koszty wystawienia, która w pierwszej kolejności sprawdza poprzez walidator API Allegro czy aukcja jest poprawna, opisywałem tą funkcję w poprzednich wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *