Allegro w ostatnich dniach poinformowało o możliwości stosowania kodu EAN w trakcie dodawania lub edycji aukcji poprzez API. W WAPRO Aukcje wprowadziłem tą funkcję już w wersji 8.20.2 program w momencie wystawiania aukcji proponuje domyślny kod kreskowy towaru.

Obecnie nie ma możliwości wprowadzania takiej zmiany w edycji, ale zapewne wraz z rozwojem grupowej zmiany danych w aukcjach (obecnie można zmieniać ilość, cenę, miniaturki, tytuł (poprzez różne opcje), jednostkę, opcję wysyłkę w ciągu z aukcji oraz sposób kończenia aukcji zgodnie z jakimś warunkiem).

W allegro pole do tej pory nazywało się Europejskim Kodem Towarowym – obecnie pole nazywa się EAN ale bazuje na poprzednim polu formularza (FID 337) – w kolejnej wersji zmieni się zatem opis na formularzu dodawania/edycji aukcji w WAPRO Aukcje.

WAPRO Mag można definiować wiele kodów kreskowych do towaru, jednak sam mechanizm wyszukiwania po kodzie kreskowym jest dwojaki jeśli szukamy po polu wybranym w liście sortowania to wtedy przeszukiwany jest tylko domyślny kod kreskowy (ten, który widać w edycji towaru), jeśli jednak operujemy czytnikiem czy też polem wyszukiwania dostępnym pod F10 to przeszukiwany jest pełny zbiór kodów.

Pamiętaj, że kody mogą mieć swoją jednostkę wraz z przelicznikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.