Program WAPRO Aukcje do integracje danych z WAPRO Mag z portalem Allegro udostępnia trochę inny zestaw możliwości jeśli chodzi o filtrowanie niż inne aplikacje np. WAPRO Mag czy WAPRO Fakir. Poniżej znajduje się lista istotnych elementów, które warto znać aby efektywniej wykorzystywać możliwości programu niż przekładając to co się zna tylko z WAPRO Mag czy WAPRO Fakir.

Filtrowanie list

Aplikacja posiada kilka możliwości filtrowania zapisów – zasady opisane tu dotyczą wszystkich modułów, gdzie dane prezentowane są w układzie tabelarycznym.

Panel filtrów umieszczony nad listą aukcji pozwala na podstawie rozwijalnych list filtrować dane w tabeli. Filtry składane są zgodnie z logicznym operatorem AND (i) czyli są to warunki zawężające listę tworząc ich część wspólną. Po wybraniu danego filtru pojawi się obok ikona czerwonego X pozwalająca usunąć wybrany filtr.

WAPRO Aukcje integracja z Allegro

Druga możliwość filtrowania to wykorzystanie filtrów w poszczególnych kolumnach. Po najechaniu na wybraną kolumnę można kliknąć w ikonę lejka widoczną po prawej stronie nagłówka kolumny.

Powoduje ona uruchomienie filtra, w którym można wskazać wartość z listy lub uruchomić kreator filtra. Jeśli filtr na kolumnie jest włączony ikona lejka jest widoczna w nagłówku kolumny cały czas.

WAPRO Aukcje integracja z Allegro

WAPRO Aukcje integracja z Allegro

Wybranie w liście wartości pozycji Niestandardowe powoduje uruchomienie zaawansowanego kreatora filtrów. Po wprowadzeniu filtru informacja o filtrach widoczna jest także pod tabelą.

WAPRO Aukcje integracja z Allegro

WAPRO Aukcje integracja z Allegro

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *