W poprzednim wpisie opisałem w jaki sposób dodać podstawową analizę dotyczącą obrotu na Allegro. W tym wpisie opiszę dodatkowe kroki jakie można podjąć aby uatrakcyjnić naszą analizę.

W pierwszej kolejności dodam do niej kolejne pole z wymiaru Transakcje dodamy poziom Metoda dostawy oraz z wymiaru asortyment poziomy Nazwa kategorii i producent. Po zapisaniu zmian uruchamiamy ponownie analizę.

Dla przykładu możemy rozłożyć dane w sposób następujący:

Obszar kolumn:

Metoda dostawy

Obszar wierszy:

Kategoria Allegro

Obszar danych Ilość sprzedana

Wartość brutto

Dzięki temu dowiemy się jak kształtuje się podział sprzedaży w poszczególnych kategoriach Allegro względem metod dostawy – pozwala to analizować jakie metody dostawy warto być może zoptymalizować kosztowo bo jest w nich największe zainteresowanie.

WAPRO Analizy analiza sprzedaży Allegro

Teraz załóżmy, że chcemy porównać dane jak realizowane są wysyłki kurierami zewnętrznymi a jak kurierami InPost, w tym celu wybieramy w polu Metoda dostawy filtr na dwie wartości.

Kolejny krok to możliwość zaznaczenia na tabeli wybrane nas kategorie Allegro poprzez zaznaczenie na tabeli i wyświetlenie tych danych na wykresie.

WAPRO Analizy_AnalizaAllegro5

Jeśli chcemy na wykresie zobaczyć dane dla całej tabeli należy nad tabelą przestawną Wyłączyć domyślną opcję Pokaż wybrane pozycje tabeli.

Jak widać analiza taka pozwala szybko porównać dane w różnych obszarach. W nadchodzących wersjach 8.30.0 WAPRO ERP, które ukażą się jak co roku pierwszego dnia roboczego października czyli 02.10.2017 r. pojawią się nowe wymiary w tej analizie pozwalające rozszerzyć jej funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.