Jeśli stosujesz u siebie wiele magazynów, to z dużym prawdopodobieństwem masz włączoną synchronizację danych.

Domyślnie synchronizacja ta obejmuje podstawowe dane artykułów (dane opisowe i drzewo kategorii podstawowych). Można ten proces rozszerzyć o synchronizację cen towarów.

Problemem do tej pory była synchronizacja kategorii wielopoziomowych i w praktyce użytkownik musiał po zmianach drzewa wchodzić w okno kategorii wielopoziomowych i z menu prawego przycisku myszy importować kategorie ze wskazanego magazynu dzięki czemu były one na nowo definiowane.

Kilka wersji wstecz pojawiło się rozwiązanie tego problemu ale trochę obok samej konfiguracji synchronizacji magazynów, mianowicie największym problemem było ustalenie w przypadku tej struktury drzewiastej zagnieżdżonej do X poziomów co ma być wzorcem. Został zatem dodany w konfiguracji magazynu (Magazyn | Magazyny / Wybór magazynu | Popraw | 3) Synchronizacja ) znacznik Magazyn wzorcowy dla kategorii wielopoziomowych (w magazynach o tym samym wyróżniku). 

Pozwala to jednoznacznie określić co jest wzorcem, dzięki czemu można szybko ustalać pomiędzy magazynami jak wygląda drzewo i z czym jest powiązany dany towar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *