W systemie WAPRO Mag do prowadzenia gospodarki magazynowej i handlu występuje pojęcie Operator płatności. W logice programu jest to podmiot, który pośredniczy w płatnościach. Np. jest to operator internetowy, od którego otrzymujemy wpłaty a nie bezpośrednio od klienta.

Konfiguracja

W kartotece kontrahenta występuje dedykowana grupa typu Operator płatności obok Odbiorca / Dostawca. W edycji formy płatności istnieje możliwość przypisania operatora płatności do danej formy. Dla przykładu można dodać operatora typu Przelewy 24 i określić własną formę Przelewy 24 i skojarzyć z danym operatorem.

WAPRO Mag dane kontrahenta
WAPRO Mag forma płatności

Import płatności

Jeśli mamy w systemie zarejestrowaną wpłatę od operatora lub też została ona dodana ręcznie to często chcemy za jej pomocą rozliczyć jakiś dokument. Do tej pory było to utrudnione ponieważ system nie pozwalał w momencie kojarzenia płatności wskazać takiego dokumentu.

WAPRO Mag dokument finansowy

W wersji 8.40.6 została dodana nowa opcja w oknie kojarzenia płatności, która pozwala wyświetlić dokumenty zarejestrowane do operatora. Warunkiem jej uaktywnienia jest ustawienie na dokumencie formy płatności, która skojarzona jest z operatorem płatności.

Widać to na poniższym zrzucie ekranu.

WAPRO Mag rozliczanie dokumentów handlowych

Przy takich ustawieniach nastąpi rozliczenie dokumentu handlowego a w zasadzie jego rozrachunku dokumentem, który pochodzi od operatora płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *