W ostatnich dniach opublikowane zostały nowe instalatory WAPRO ERP, które są zupełnie nową generacją instalatora naszych produktów.

Instalator zaraz po uruchomieniu wykonuje weryfikację wymaganych komponentów do uruchomienia właściwego procesu instalacji. Dodatkowo sprawdza czy system operacyjny przed uruchomieniem instalacji nie wymaga ponownego uruchomienia komputera. Jeśli taki ponowny rozruch systemu operacyjnego jest wymagany proponuje jego wykonanie.

Jeśli wstępne kryteria zostaną spełnione rozpoczyna się docelowy wybór komponentów WAPRO ERP przez użytkownika.

Nowe instalatory zostały przebudowane całkowicie w zakresie wewnętrznych procesów instalacji jak również szaty graficznej.

Instalator WAPRO ERP

Konfiguracja

Użytkownik po wybraniu opcji Konfiguracja może ustawić kilka opcji:

 • Katalog w jakim programy mają być instalowane – domyślnie są to foldery Program files lub Program files (x86) w zależności od wersji systemu operacyjnego. Uwaga! nie zaleca się zmiany domyślnej lokalizacji bez bardzo ważnego powodu, może to spowodować w przyszłości jakieś nieplanowane trudności w utrzymaniu pakietu i zarządzaniu nim
 • Katalog do jakiego programy mają być pobierane
 • Włączenie trybu pobierania ale bez uruchomienia procesu instalacji – pozwala to na przykład uruchomienie pobranie X programów a następnie uruchomienie procesu instalacji po godzinach pracy użytkowników bez oczekiwania na pobieranie
 • Wymuszenie na pozwolenie instalacji SQL Server. Domyślnie jeśli instalator wykryje w systemie istniejącą instancję SQL Server, która spełnia wymagania związane z działaniem pakietu WAPRO ERP (np. tryb uwierzytelniania, minimalna edycja, strona kodowa) to nie pozwala instalować dodatkowej instancji, która pobiera zasoby komputera. Włączenie parametru Pozwalaj zawsze na instalację SQL Server umożliwia doinstalowanie nowej instancji MS SQL pomimo wykrycia istniejącej instancji.

Instalacja programów

Jeśli użytkownik zaznaczy odpowiednie komponenty do instalacji rozpoczyna się ich pobieranie gdzie użytkownik może zaobserwować ile czasu zajmie ten proces i jaka jest całkowita wielkość danych do pobrania.

Pobieranie programów WAPRO ERP

Przed rozpoczęciem właściwej instalacji wyświetlone zostanę licencje programów, które użytkownik powinien dokładnie przeczytać a następnie zaakceptować co uruchomi proces instalacji aplikacji.

Po zakończeniu poprawnym procesu instalator zaproponuje zamknięcie – aplikacje są gotowe do rozpoczęcia pracy z nimi. W przypadku gdyby w trakcie instalacji wystąpiły jakieś problemy, które nie zostały wykryte na wstępnym etapie działania, zostanie zaproponowana automatyczna wysyłka logów z błędnej instalacji. Cel tej wysyłki to analiza po naszej stronie, tak aby wyeliminować je w przyszłości o ile będzie to możliwe.

Jeśli użytkownik wyrazi zgodę na wysyłkę oraz poda dane kontaktowe, dział help desk skontaktuje się z klientem celem wyjaśnienia i zaproponowania jakiegoś rozwiązania.

Comments

 1. Ładnie to wygląda.
  Panie Krzysztofie, a kiedy planujecie „dużą aktualizację”?
  Na kiedy trzeba się przygotować z wykupieniem licencji na następny rok?

  1. W naszym przypadku łatwo jest to zaplanować bo aktualizacje płatne wychodzą zawsze pierwszego dnia roboczego października. W tym przypadku będzie to 01.10 bo wypada on w czwartek.
   Oczywiście jeśli ktoś posiada np. aukcje, które mają datę ważności późniejszą niż ten początek października to nie liczymy ich w koszcie aktualizacji w październiku tylko w okresie na kiedy przypada realny koniec ważności tej licencji.

  1. Lista pewnie będzie się pojawiać w ostatnim tygodniu przed wydaniem wersji – wcześniej nie sądzę aby była dostępna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.