Ostatnia aktualizacja jak to zwykle bywa w przypadku WAPRO Mag udostępnia Wam szanowni użytkownicy nowe filtry w aplikacji. Pozwalają one znaleźć dane, które spełniają określone kryteria.

Pamiętaj, WAPRO Mag często pozwala filtrować zapisy w jednym oknie a następnie po zaznaczeniu ich przekazać jako filtr do okna wyższego poziomu.

Np, możesz chcieć filtrować dokumenty wg kontrahentów, w tym celu uruchamiasz filtr kontrahenta. W oknie kartoteki kontrahentów, która Ci się ukaże możesz użyć filtrów tego okna. Potem wystarczy zaznaczyć to co system wyświetlił i wybrać. Dokumenty tą metodą będą miały filtr złożony.

Co nowego w WAPRO Mag 8.50.2?

Brak blokowania kontrolki filtra

Dotychczas jeśli używałaś/eś filtra intuicja, system w przypadku braku znalezienia jakiegoś rekordu spełniającego kryterium, blokował pole filtra. Uniemożliwiało to skopiowanie np. kawałka indeksu lub innej wartości. W ostatniej wersji to blokowanie kontrolki zostało wyłączone.

Filtry dokumentów

W dokumentach pojawił się filtr umożliwiający znalezienie dokumentów handlowych podlegających pod mechanizm podzielonej płatności

Filtry artykułów

Kolejny nowy filtr to znajdowanie towarów wg pól opisowych. W kartotece towarowej pod klawiszem F8 w zakładce 4) Ceny, narzuty, fundusze rolne, akcyza o nazwie Posiada wypełnione pola opisowe. Pozwala wyfiltrować towary posiadające uzupełnione pole (uwagi, ostrzeżenie lub opis, lub wszystkie na raz) a także filtrować o zawartości pola.

Dzięki temu szybko znajdziesz zapisy z wypełnionymi lub nie polami ewentualnie o określonej treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *