Z dniem 31.03.2018 r. firma Inpost dostawca usługi paczkomatów kończy wsparcie dla obecnego API (API XML). Z dniem 01.04.2018 r. dostępne będzie tylko nowe API (nazwa techniczna ShipX) wykorzystujące trochę inne protokoły wymiany danych. Zmiana ta niesie za sobą wiele konsekwencji w systemach, które są zintegrowane z obecnym API ale także wymaga pewnych czynności od użytkowników usługi.

Aktualnie zintegrowane systemy

Obecnie w ramach WAPRO ERP zintegrowane są z usługą paczkomatów:

  • WAPRO B2C
  • WAPRO Aukcje

Do nowego API zostanie przystosowany WAPRO Mag, tym samym proces integracji w WAPRO B2C (nadawanie i zarządzanie paczkami) zostanie wygaszone wraz z upływem daty ważności obecnego API (na dzień dzisiejszy tj 31.03.2018 r.).

Dodatkowo moduł Paczek aktualnie znajdujący się w WAPRO Aukcje w zakresie zarządzania paczkami zostanie również przeniesiony wraz z obecnymi integracjami (aPaczka.pl, Paczkomaty, Paczka w Ruchu) do systemu WAPRO Mag. Wersja z taką integracją zostanie udostępniona pod koniec marca 2018 r. Następnie opcje związane z zarządzaniem paczkami zostaną wyłączone w module WAPRO Aukcje z dniem 01.10.2018 r. (w wersji 8.40.0).

Moduł paczek w WAPRO Mag zostanie udostępniony w wariancie BIZNES w ramach usługi subskrypcyjnej (usługi te działają z aktualnymi wersjami oraz do końca roku kalendarzowego, w którym ukaże się kolejna wersja płatna).

Czynności dla użytkowników usługi paczkomatów

Obecna integracja zakłada uwierzytelnianie użytkowników poprzez login i hasło. Nowe API stosuje do uwierzytelnienia token, który należy pozyskać od dostawcy usługi.

Aby token pozyskać należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta usługi Paczkomaty, który przesyła formatkę w Excelu, którą każdy użytkownik musi uzupełnić aby zwrotnie otrzymać adres email.

Na dzień dzisiejszy tj. 07.03.2018 r. nie istnieje metoda bardziej zautomatyzowana na pozyskanie takiego tokenu.

Zachęcamy do wcześniejszego pozyskania tokenu aby nie zablokować operacji nadawania paczek po wygaśnięciu starego API.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *