Nowa wersja WAPRO B2C/B2B

W nocy z 31.01 na 01.02.2019 r. wykonaliśmy aktualizację platformy WAPRO B2C/B2B. W nowe wersji udostępniliśmy naszym użytkownikom kilka nowości oraz zmian. Zapoznaj się z nimi poniżej.

Kończymy wsparcie dla skórek starego typu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nowej wersja (3.12) kończymy wsparcie dla starych skórek, czyli niedziałających w trybie RWD. W Panelu Administracyjnym możesz zatem wybierać już tylko skórki typu RWD. Jednocześnie przypominamy o możliwości tworzenia własnych skórek na bazie tych, które są dostępne publicznie. Instrukcja tworzenia własnej skórki dostępna jest pod adresem http://www.wapro.pl/wapro/b2c-wsparcie – sekcja „Konfiguracja wyglądu > Tworzenie własnej skórki RWD„.

Wyskakujące okienka (popup’y)

Nowa wersja umożliwia Ci łatwe tworzenie wyskakujących okienek, tzw. „popupów”, które mogą być pokazywane klientom, by zakomunikować im ważne informacje, zachęcić do udziału w promocji, zapisu na newsletter, itp. Treści „popupów” utworzysz na podstawie wstawek własnych, a konfiguracja umożliwia Ci określenie na jakich stronach okienka mają się wyświetlać, ile razy dla danego użytkownika, w jakim zakresie czasowym i dla jakich grup klientów. Wyskakujące okienka możesz tworzyć w module CMS > Edycja treści > Wyskakujące okienka.

Wyłączenie konieczności potwierdzenia zamówienia dla Klienta niezarejestrowanego (B2C)

Dotychczas, w sklepach B2C klienci, którzy składali zamówienie bez zakładania konta, musieli potwierdzić zamówienie poprzez kliknięcie w link zawarty w powiadomieniu mailowym, zanim zamówienie to mogło być wyeksportowane do WAPRO Mag. W nowej wersji dodaliśmy możliwość wyłączenia tego ograniczenia, dzięki czemu zamówienie może od razu trafić do systemu WAPRO Mag. W celu uzyskania takiej konfiguracji, w module Sklep > Konfiguracja > Proces zakupowy, aktywuj funkcję Ignoruj potwierdzenia zamówień dla anonimowych użytkowników.

Ułatwiliśmy ustawienia kolejności promocji

W nowej wersji wprowadziliśmy ulepszone zarządzanie priorytetami rabatów wewnętrznych (bez kuponów). Dzięki temu priorytet rabatu możesz teraz określać podczas jego tworzenia i edycji (także już po złożeniu zamówienia z wykorzystaniem rabatu) poprzez określenie stopnia: 1. Najwyższy priorytet, 2. Najniższy priorytet, 3. Po konkretnym rabacie – tu wprowadzona została możliwość wyszukiwania rabatów w polu zmiany priorytetu rabatu. Aplikacja podpowie Ci pasujące rekordy już po jednym znaku wprowadzonym w okno wyszukiwania.

Dodaliśmy usuwanie faktur i rozrachunków (B2B)

W nowej wersji dodaliśmy możliwość samodzielnego, ręcznego usuwania faktur i rozrachunków. Możesz to zmienić w Panelu Administracyjnym z poziomu list zawierających te dokumenty.

Dodaliśmy przesuwanie oddziałów pomiędzy grupami (B2B)

W module Sklep > Grupy oddziałów kontrahentów dodaliśmy możliwość przenoszenia oddziałów między grupami oddziałów – akcja „Przenieś oddziały kontrahentów„. Przeniesienie oddziału skutkuje jego usunięciem z grupy oddziałów, do której dotychczas należał. Lista grup została posortowana alfabetycznie.

Umożliwiliśmy definiowanie numeru własnego zamówienia klienta (B2B)

W nowej wersji sklepów typu B2B dodaliśmy możliwość włączenia pola, w którym Twoi klienci mogą podawać własne numery zamówień, dzięki czemu łatwiej mogą identyfikować je w późniejszej pracy. Pole to pojawia się w drugim kroku zamówienia, nad polem „Komentarz”. Włączenie tego pola uzyskasz przestawiając flagę „Umożliwiaj dodawanie numeru klienta” w module Administracja > Ustawienia sklepu > Sprzedaż > Proces Składania Zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *