W dniu 15.11.2019 r. opublikowana została aktualizacja WAPRO Update do programu WAPRO Mag w wersji 8.50.0.

Aktualizacja wprowadza kilka zmian w zakresie działania mechanizmu MPP. Pierwszą kluczową kwestią jest interpretacja faktur zaliczkowych, odnosi się to do zapytania jakie skierowane zostało do Krajowej Informacji Skarbowej. Dotychczas program interpretował umieszczanie znacznika MPP względem kwoty wpłaty (czyli wartości konkretnej faktury zaliczkowej). Z odpowiedzi KIS wynika, iż faktury zaliczkowe należy interpretować pod względem MPP jako wartość transakcji bez względu na ilość wpłat. Czyli jeśli mamy kwotę za towary > 15 tys to nie ważne jakie dokumentujesz zaliczki dopisek o MPP wynika z całości.

Aktualizacja odpowiada oczywiście także za ustawienie już w istniejących dokumentach tych znaczników na podstawie tych danych.

Dodatkowo zmieniło się zachowanie względem korekt, jeśli wartość po korekcie będzie miała wartość >= 15 tys brutto to także będzie taki dokument podlegał pod MPP.

Kolejna zmiana to oznaczanie rozrachunków do faktur zakupu, które zawierają także pozycje z załącznika 15 ustawy. Program odpowiednio oznacza rozrachunki w taki sposób aby można było realizować polecenia przelewu do nich z MPP.

Jeśli nie wgrałeś jeszcze z jakiegoś powodu aktualizacji WAPRO Update to zachęcam do tego aby to wykonać. W tym celu uruchom ikonkę WAPRO Update koło zegarka w prawym dolnym rogu lub wpisz w menu start WAPRO Update.

Znajdziesz tam opcję Aktualizuj wszystko, pozwoli Ci to wgrać aktualizacje dla wszystkich programów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *