Ostatnio opisywałem możliwości konfiguracji algorytmu zdejmowania towaru ze stanu, jednak czasami zachodzi potrzeba weryfikacji, gdzie dana dostawa została rozchodowana.

Zazwyczaj wystarczy do tego okno Historia przychodów i rozchodów, dostępne w kartotece artykułów, natomiast czasami jednak jeśli mamy bardzo dużo ruchów ciężko jest analizować różne zawiłości zwłaszcza jeśli właśnie kolejka jest zaburzana przez ręczne wybory z dostawy lub algorytmy zmienne typu data ważności.

Wtedy z pomocą przychodzi opcja Lista powiązanych pozycji, która dostępna jest w menu prawego przycisku myszy na danej pozycji towarowej jeśli użytkownik jest w edycji lub podglądzie konkretnego dokumentu przychodowego, który sprawdzamy.

Czyli reasumując najpierw szukamy dostawy, którą chcemy sprawdzić gdzie się rozeszła (dokument przychodu PZ, PW itp.) następnie po wejściu w jego edycję/podgląd szukamy towaru, który nas interesuje i wybieramy z menu PPM opcję Lista powiązanych pozycji.

Okno prezentuje wszystkie dokumenty rozchodu, które pobierały towar właśnie z tej konkretnej dostawy. Dzięki temu o wiele łatwiej można takie rozchody znaleźć i ewentualnie coś z nimi zrobić (np. podmienić dostawę na inną w razie konieczności wykonania korekty zakupu).

Pamiętaj jednocześnie, że jeśli podmieniasz dostawę na rozchodzie na inną i w tej inne dostawie była inna cena zakupu to zmienia się koszt własny w dokumencie rozchodu.

WAPRO Mag Lista powiązanych pozycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *