Rodzina produktów WAPRO ERP została wzbogacona ostatnio o nowe narzędzie dedykowane dla Partnerów oraz zaawansowanych użytkowników. Klient SQL bo o nim mowa umożliwia wykonywanie zapytań SQL do bazy danych.

Narzędzie udostępnione jest domyślnie w programie WAPRO Mag dla administratora systemu. Dla pozostałych użytkowników należy jawnie nadać uprawnienia do jego użytkowania.

Często klienci wykorzystują rozszerzenia programów o operacje dodatkowe (dostępne od wariantu Biznes) jak również gniazda rozszerzeń (wariant prestiż plus). Do tej pory cały proces wytwarzania kodu odbywał się poza aplikacją np. w SQL Server Management Studio. Od teraz podstawowe procesy tworzenia logiki mogą być robione bezpośrednio w nowym narzędziu WAPRO ERP Klient SQL.

Moduł działa zarówno na instalacjach on-premise u klientów jak również w chmurze WAPRO Online.

Jego działanie jest stosunkowo proste pozwala na uruchamianie skryptów utworzonych ręcznie lub wczytanych z pliku. Podgląd danych czy zapisywanie skryptów i wyników do pliku.

Sukcesywnie moduł będzie implementowany we wszystkich produktach WAPRO ERP, w których użytkownicy potrzebują dostępu do interfejsu SQL celem rozszerzenia funkcji programu.

Ergonomia użytkowania wzorowana była na SQL Server Management Studio, więc użytkownicy znający SSMS nie powinni mieć problemów z jego użytkowaniem.

Klient SQL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *