Czasami zachodzi potrzeba zmodyfikowania nazwy firmy własnej lub kontrahenta w wyniku zmian organizacyjnych. Do tej pory najczęściej w programie oczywiście zapewne używałeś/aś tego dla swoich kontrahentów, więc znasz mechanizm historii adresów. Jeśli nie znasz zasad to zapoznaj się z artykułem jaki przygotowałem jakiś czas temu, znajdziesz go tu.

W ostatniej wersji programu 8.50.0 WAPRO Mag rozszerzyliśmy funkcjonalność historii adresów w kontekście własnej firmy. Do tej pory historia umożliwiała przechowywanie jedynie danych adresowych ale nie uwzględniała nazwy naszej firmy.

Rodzi to oczywiście pewne problemy przy drukowaniu duplikatów, gdzie trzeba było na chwilę zmieniać dane firmy drukować duplikat i zmieniać ponownie. Od teraz użytkownicy mogą do danego adresu wpisać nazwę pełną i problem rozwiąże się sam. Program podczas wydruku uwzględni datę i weźmie odpowiednią nawę.

Gdzie możesz zarządzać adresami? Oczywiście w edycji firmy (System | Wybór firmy | Popraw | 2)Adresy).

Możesz w tym miejscu dodać nowe adresy, wskazując od kiedy one obowiązują. Na pierwszej zakładce podajesz dane adresowe a na drugiej wprowadzasz pełną nazwę firmy. Resztą zajmie się program podczas wydruku, sprawdzi datę dokumentu oraz dobierze odpowiedni adres.

WAPRO Mag adres historyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.