Często pojawiającym się pytaniem dotyczącym pracy z programem WAPRO Mag jest możliwość drukowania dokumentów, wystawionych przez danego pracownika. Oczywiście jest to możliwe do wykonania w bardzo prosty sposób, przy założeniu że spełniony jest podstawowy warunek, że pracownik wpisany jest do dokumentu.

Podstawowe założenie powinno być wykonane na samym początku pracy czyli tworząc użytkownika powinna się pojawić o tym także informacja w kartotece pracowników (ten element przypisany jest do dokumentu).

W tym celu należy wejść w  i dodać nowego pracownika Kartoteki | Pracownicy. Następnie należy zaznaczyć opcję, że pracownik jest użytkownikiem systemu. Od tej pory każdy nowo tworzony dokument automatycznie będzie posiadał przypisanego pracownika co udostępni dodatkowe możliwości programu.

Kolejny krok czyli wydruk dokumentów danego pracownika to błahostka, wystarczy na liście dokumentów handlowych uruchomić filtr dokumentów dostępny pod klawiszem F8 a następnie w zakładce 2)Zakresy, inne ustawić filtr Przypisane pracownikowi. Po zapisaniu filtra jeszcze oczywiście odpowiedni zakres dat a potem już wydruk na dowolny raport lub eksport do excela.

Proste – prawda?

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.