Jaka jest różnica pomiędzy czytnikiem kodów a kolektorem danych?

Zasadnicza 🙂

Czytnik kodów to nic innego jak urządzenie zazwyczaj podpięte przewodem pomiędzy komputer a klawiaturę lub do USB, który po wykonaniu odczytu kodu kreskowego z opakowania wywołuje odpowiednią sekwencję klawiszy dla tzw. Prefix i Sufix. Dla WAPRO Mag prefix to F11 a sufix F10. Prefix powoduje otworzenie okna odczytu kodu, następnie wklejany jest odczytany kod w formie numerycznej do pola wyszukiwania a potem F10 powoduje automatyczne zatwierdzenie tego okna.

Czytnik może być także radiowy. Czytniki są dużo tańsze niż kolektory ale są mniej mobilne (zazwyczaj praca przy stanowisku kasowym) oraz nie posiadają swojej pamięci, czyli nie wczytujemy na niego X towarów do odczytu w późniejszym czasie tylko operacja realizowana jest tu i teraz. Czytniki wspierane w WAPRO Mag są od wariantu START.

Kolektor danych wspierany jest od wariantu Prestiż. Kolektory mają swoją pamięć, więc można na niego wczytać X pozycji a następnie wrócić do stanowiska komputerowego i za pomocą stacji dokującej/przewodu odczytać stan tej pamięci w WAPRO Mag w formie tzw. transmisji. Umożliwia to wczytanie na dokument wielu pozycji za jednym razem dzięki czemu można przejść z klientem po magazynie a następnie wrócić i stworzyć z tego dokument. Kolektory są dużo droższe i mają swoje różne klasy odporności w zależności od tego do czego są dedykowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.