W dzisiejszym wpicie chciałbym przybliżyć Wam nową usługę jaka została udostępniona oficjalnie wraz z wersją 8.60.8 programu Sprzedaż i magazyn – Wapro Mag. Businesslink bo o niej mowa umożliwia automatyczne wysyłanie faktur do kontrahentów. Wymiana dokumentów możliwa jest w kilku scenariuszach:

  • Wymiana pomiędzy kontrahentami, którzy wykorzystują program Wapro Mag i są w pełni zintegrowany z usługą

Ten typ integracji daje najwięcej korzyści i jest najbardziej zautomatyzowany. W związku z tym udział pracy użytkownika jest najmniejszy. Uwzględnia on wszystkie niuanse, które mogą mieć miejsce przy wymianie faktur pomiędzy Wapro Mag a Wapro Mag np. obsługę pól dodatkowych.

  • Wymiana pomiędzy kontrahentem z Wapro Mag a kontrahentem z innym zintegrowanym systemem. Np. Softlab ERP lub Macrologic ERP (lub inny system, który został zintegrowany poprzez API).

Podobnie jak w przypadku 1 scenariusza uwzględniona jest tu pełna automatyzacja w tych systemach. Ze względu na to, że są to różne system ERP ich funkcjonalność się od siebie różni.

  • Wymiana pomiędzy systemem Wapro Mag a kontrahentem, który nie posiada zintegrowanego systemu.

W tym przypadku również można korzystać z usługi. Użytkownik może zintegrować swój system zewnętrzny przez API lub korzystać z usługi w alternatywny sposób. Alternatywne mechanizmy to np. Portal WWW czy dedykowane skrzynki e-mail.

Za pośrednictwem portalu czy emaila zarówno strona wysyłająca (np. użytkownik Wapro Mag) jak i odbierająca (np. użytkownik zewnętrznego systemu), mogą do siebie wysłać jak i odebrać dokumenty. Strona, która jest zintegrowana wysyła fv przez API a one trafiają do portalu oraz z linkiem w wiadomości email wysyłane są do kontrahenta. Z kolei strona nie zintegrowana może wysłać poprzez dedykowany adres email lub poprzez portal dokument tak aby system zintegrowany pobrał go przez API.

W kolejnej części tej serii zaprezentuje jak się zarejestrować w usłudze i opiszę bufor dokumentów.

Jeśli już teraz chciałbyś/chciałabyś się zapoznać z całością to zachęcam do obejrzenia nagrania z webinarium, które było dostępne dla klientów jakiś czas temu.

ZOBACZ NAGRANIE (zakładka Businesslink)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.