Allegro jakiś czas temu rozesłało do klientów korzystających z integracji z portalem poprzez API (np. poprzez moduł do obsługi Allegro dla WAPRO ERP czyli WAPRO Aukcje) informację, o kolejnych zmianach w API Allegro.

Zmiany polegają na tym, że Allegro chce wymusić przejście ze starego typu API (WebAPI korzystającego z protokołu SOAP) na nowe API typu REST API. Do tej pory REST API było stosunkowo ubogie i nie do końca był sens przepinania na niego w pełni aplikacji bo po prostu większości rzeczy zrobić nie można. Dodatkowo obecnie na moment rozesłania tej wiadomości dalej REST API nie ma zaimplementowanych wszystkich funkcji chociażby dzienników zdarzeń na których bazuje wiele integracji bo jest to wskazana metoda przez Allegro.

Wyznaczono pewien harmonogram prac kończący się w kwietniu 2019, w którym to mają wyłączyć zestaw funkcji dotyczących obsługi samych aukcji czyli ich wystawianie, modyfikacja i kasowanie.

Sytuacja jest dosyć dynamiczna i pewne jest jedno, że powstanie trochę chaosu, który będzie rzutował na to jak poszczególne aplikacje będą lub nie będą działać w najbliższych miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.