Od 12 września zarówno w portalu Allegro jak również w WebAPI Allegro zajdą poważne zmiany w zakresie wystawiania aukcji, wznawiania aukcji oraz próby zmiany danych w aukcjach trwających. Od tego czasu wymagane będzie aby na kontach firmowych użytkownicy przesyłali dane dotyczące:

  • polityki zwrotów
  • reklamacji
  • gwarancji

Dane te muszą być przesłane z każdego systemu zintegrowanego z WebAPI Allegro takiego chociażby jak WAPRO Aukcje. W przypadku programu do obsługi aukcji Allegro dla systemu WAPRO Mag czyli systemu WAPRO Aukcje konieczne jest wprowadzenie integracji z nowym API allegro tzw. REST API Allegro. Nowa usługa wymaga od użytkownika tzw. autoryzacji aplikacji czyli uruchomienia w programie odpowiedniej funkcji, która przeniesie użytkownika programu WAPRO Aukcje do dedykowanej strony Allegro. Na tej stronie użytkownik zostanie poproszony o wprowadzenie loginu i hasła a następnie zaakceptowanie autoryzacji dla programu WAPRO Aukcje. Po takiej autoryzacji program może maksymalnie rok (365 dni) bez ponownego wprowadzania danych wykonywać żądania w REST API operacje w imieniu użytkownika.

O tym jak podtrzymać czas będę pisał niebawem, póki co ważne jest, że WAPRO Aukcje zostaną dostosowane do tej zmiany w wersji 8.21.6, która ukaże się najpóźniej na przełomie sierpnia i września.

Do tego czasu użytkownik powinien zadbać o to aby uzupełnić odpowiednio dane w portalu Allegro.

Jak uzupełnić dane dowiesz się z FAQ na Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.