W wersji 8.50.0 programu do fakturowania i gospodarki magazynowego WAPRO Mag, dodano nowy parametr konfiguracyjny.

Parametr dostępny jest w konfiguracji firmy w sekcji Zamówienia i nazywa się Ustawienie statusu po realizacji zamówienia. Do tej pory mogłeś/aś jedynie ustawić statusy systemowe. Te statusy z kolei nie umożliwiały wprowadzenia szablonu SMS. Jeśli więc chciałeś/aś zrealizować automatyczną wysyłkę SMS po realizacji zamówienia, trzeba było robić to na około.

Po dodaniu nowego statusu ten proces jest dużo prostszy. Przypomnę, że aby ustawić szablon SMS wystarczy wejść w edycję statusu i go wskazać z listy.

Listę statusu znajdziesz w menu Administrator | Statusy dokumentów | Statusy zamówień. Po wybraniu opcji popraw znajdziesz pole szablon SMS i możesz tam wskazać szablon.

Aby ustawić własny status we wspomnianym parametrze (Administrator | Konfiguracja firmy | Zamówienia | Ustawienie statusu po realizacji zamówienia). Wybierz z listy ten status jaki chcesz ustawić.

Pamiętaj, że SMS wyśle się jeśli w zamówieniu ustawiona jest osoba odbierająca, która ma przypisany kontakt z numerem telefonu oraz ten kontakt ma wyrażoną zgodę RODO na wysyłkę wiadomości SMS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *